FLIR SC7000 Serisi

  • Özellikler
  • Görüntüler
dedektor.png

Dedektör Seçimi

FLIR SC7000 serisi tekli ve çoklu spektral analiz uygulamaları için geniş bir dedektör seçeneğine sahiptir. Kullanıcının tercihine göre orta dalga boyundan çalışan İndiyum- Antimon (InSb) ve Civa-Kadmiyum Tellür (MCT) dedektörler mevcuttur. Ayrıca MCT dedektörleri uzun dalga boyunda da çalışabilirler.

lens.png

Çıkarılabilir lens arayüzü

Özel uygulamalar için ihtiyaç duyulan optik opsiyonlar için geniş bir esneklik sağlar.

cozunurluk.png

640 x 512 piksel

SC7000 serisinin 640 x 512 piksellik modeli berrak görüntüler elde edilmesine olanak tanır. Uygulamalara göre eğer bu çözünürlük seviyesi çok fazla ise 320x256 piksel seçim imkanı bulunur.

sicaklik.png

<20 mK Yüksek Duyarlılık

20 mk termal hassasiyetle görüntü üzerindeki en küçük detay ve sıcaklık farklılıklarını yakalayın 

guc.png

Ultra yüksek yakalama hızı

Modele ve dedektör tipine bağlı olarak FLIR SC7000 serisi 62,000 Hz’lik termal görüntü aktarımına sahiptir

senkronizasyon.png

Harici tetikleme

Harici tetikleme anlık görüntülerin dedekte edilebilmesini sağlar. Görüntü ile senkronize edilmiş üç tane harici analog sinyal, gömülü durumdaki harici sensörün ölçümüne izin verir.

ok.png

Ayarlanabilir entegrasyon  zamanı

Entegrasyon zamanı nanosaniyeler mertebesinde ayarlanabilir. Akıllı harici tetikleme anlık görüntülerin dedekte edilebilmesi için entegrasyon zamanı ile senkronizasyon imkanı sağlar

lens.png

Çıkarılabilir döner filtre

FLIR SC7000 serisi standart çıkarılabilir, motorize 4 döner filtresi bulunur. Bu sayede elektro manyetik spekturumun çok dar bir kısmında kalan etkilerin dedekte edilmesini sağlar.

data.png

Çoklu video çıkışı

FLIR SC7000 serisi çoklu vdeo çıkışı fonksiyonlarına sahiptir.
• Analog – Komposite (BNC)
• Dijital – CameraLink
• Dijital – Gigabit Ethernet

image.png

Tüm resimlerin hassas otomatik IRIG zaman damgası

SC7000 kameraya yerleştirilmiş IRIG zamanlıyıcı kamera başlık bilgisinde zamanı doğrular. IRIG bilinen bir referans zamanına göre senkronize edilebilen standart zaman kodlayıcı olup son versiyon olan IRIG-B 1KHz taşıyıcı frekansında yıl, saat, dakika, saniye verilerini her saniye güncelleyerek şifreler.

ok.png

CNUC™ Kalibrasyonu

CNUC™ net görüntü ve doğru ölçüm sağlayan özel bir kalibrasyon prosesidir.CNUC™, tek tip olmayan düzeltmeleri yapmaya ihtiyaç duymadan esnek entegrasyon zamanını ayarlama imkanı verir. Ayrıca CNUC™ kalibrasyonu ile ortam sıcaklık değişimlerinden etkilenmeden istikrarlı bir şekilde doğru ölçüm almaya devam eder.

sicaklik.png

Hypercal™

Yüksek duyarlılıkla en iyi ölçümün alınmasını sağlar. Ensures the best measurement range with the highest sensitivity. Sadece istenen alt ve üst sıcaklık limitlerini ve uygun entegrasyon zamanını (pozlama) otomatik olarak ayarlar.

genislik.png

DRX – Dinamik Aralığı Genişletme (DRX - Dynamic Range Extension)

DRX dört farklı kullanıcı tarafından rastgele tanımlanmış sıcaklık aralıklarından termal verilerin alınmasını sağlar, ardından dört sıcaklık aralığından elde edilen verileri gerçek zamanlı tek bir veri de birleştirir.