FLIR X8000sc / X6000sc

FLIR X8000sc / X6000sc

Katalog / Türkçe
  • Özellikler
  • Görüntüler
cozunurluk.png

Mükemmel kullanım kolaylığı

FLIR X8400sc soğutmalı İndiyum Antimon dedektörü ile 1280 x 1024 piksellik berrak görüntüler elde eder. Bu yüksek çözünürlük standart 640 x 512 piksel dedektörlerden 4  kat daha fazla termal veri ve detay sağlar.Kullanıcılar eğer bu seviyede bir çözünürlük değerine ihtiyaç duymazlarsa 640 x 512 piksel X6000sc serisini tercih edebilirler. 

sicaklik.png

Yüksek duyarlılık

FLIR X8000sc / X6000sc Serisi, 25mK’den (18mK standart) daha küçük sıcaklık farklılılarını görüntüleyebilirler. Ayrıca “Lock-in” prosesi ile 1mk değerindeki sıcaklık farkları bile tespit edilebilir.

sicaklik.png

Otomatik sıcaklık aralığı

Kamera termal görüntünün alınabileceği en net sıcaklık aralığını otomatik olarak ayarlar.

sicaklik.png

Yüksek doğruluklu ölçüm

+/- 1ºC or +/- 1% değerinde yüksek doğruluklu termal hassasiyete sahip FLIR X8000sc/X6000sc serisi  +3,000º C ‘ye kadar sıcaklık ölçümü yapabilirler.

guc.png

Ultra yüksek görüntüleme hızı 

FLIR X8000sc Serisi ayarlanabilir 106 Hz frekansa sahiptir. FLIR X6000sc ise 145 Hz frekansında çalışır. FLIR X8000sc / X6000sc serisi görüntüleri 3,000 Hz’lik hızla aktarabilir

lens.png

ELR Uygun dedektör çalışma aralığı working domain improvement 

Doğrusal olmayan verileri göz ardı ederek çalışma aralığını daha da uygun hale getirir. Endüstride ilk olan bu uygulama sayesinde kameranın limitleri dahilinde çalışma aralığını genişletir.

guc.png

CNUC™ Kalibrasyonu

CNUC kalibrasyon prosesi güzel görüntüleme ve ölçüm güvenirliği sağlar. CNUC kullanıcılara esnek entegrasyon imkanı da sağlar.Ayrıca çalıştığı ortamdaki sıcaklık farklılıklarını göz ardı ederek düzenli  ölçüm almaya devam eder.

ok.png

Hypercal™

Yüksek termal duyarlılığı sağlayacak en uygun ölçüm aralığını garanti eder. İstediğiniz  alt ve üst sıcaklık limitlerini ayarlayın ve kamera otomatik olarak uygun entegrasyon zamanını ayarlasın.

goruntu-akis.png

Süper görüntüleme

Süper görüntüleme özelliği dört farklı kullanıcı tarafından rastgele tanımlı sıcaklık aralıklarından gelen termal verilerin alınmasını sağlar. Daha sonra bu verileri tek bir  gerçek zamanlı veri olarak birleştirir.

wifi.png

Wifi

Akıllı telefon (iPhone) veya tablet PC (iPad) ile kablosuz olarak görüntü transferi ve kamera kontrol edebilirsiniz.

lens.png

Geniş opsiyonlu değiştirilebilir lensler 

FLIR X8000sc / X6000sc serileri lens ve otomatik ölçüm ayarlamalarına sahip gelişmiş yüksek performanslı optik dizayna sahiptir.X6000sc serisi, hızlı ve düzgün odaklama için yüksek performanslı Ultrasonik Motor USL ( Ultrasonik Akıllı Lens) mekanizmasına sahiptir. Ayrıca kamera üzerinde manuel olarak odak ayarlaması yapılabilir.Ölçüm doğruluğunu geliştirmek için sıcaklık ölçüm birimi lense entegre edilmiştir.

hafif.png

Motorize döner filtre

FLIR X8000sc / X6000sc serisi ölçüm parametre ayarı ve otomatik filtre tanımlamasi ile dört adet döner filtre yuvası vardır. Ölçüm hassasiyetini artırmak için sıcaklık ölçümüne entegre edilmiş çıkarılabilir filtre tutucuları vardır.

data.png

Bağlantı

FLIR X8000sc / X6000sc serisi geniş bir bağlantı opsiyonu sunar:

Kızılötesi spektrumdaki tüm bantlardan veri elde edilmesi “Camera Link” (sadece X6500sc)

Basit bağlantı için GigEVision Ethernet

Standart BNC konnektörler

MicroSD-kart yuvası

1080p ile uyumlu DVI-çıkışı

Gelişmiş özellikleri ve bağlantıları ile uzatma noktası mevcuttur

Harici zaman damgalama için IRIG-B / 1 PPS bağlantısı

Ayarlanabilir dalga, frekans ve genlik ile fonksiyon üreteci

lcd.png

Çıkarılabilir Dokunmatik LCD ekran

Çıkarılabilir dokunmatik LCD ekran, yerinde görüntü bildirimi ve kameranın ayarlanmış ölçüm parametrelerini elde etmenizi sağlar. Böylece kameranızı kolayca ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Tek bir dokunuşla da bilgisayar üzerinden kontrol imkanı sağlar.

FLIR X8000sc / X6000sc Serilerini zorlu ortam şartlarında kullanmak zorunda kaldığınızda dokunmak ekran çıkarılabilir. Ardından kameranızın yerini ayarlayın ve uzaktan kontrol edin.

sd-kart.png

Konfigürasyon yönetimi

Kameranızı çalışma arkadaşlarınıza ödünç vermeniz gerektiğinde kendi ayarlarınız SD-Karta kaydedebilirsiniz. Daha sonra tekrar SD-Kartı kameraya taktığınızda kişişel ayarlarınızı yükleyebilirsiniz. Bu sayede her defasında kamera ayarları ile zaman kaybetmeyin.

aydinaltma.png

Durum Göstergesi

Kameranın üst kısmına yerleştirimiş LED aydınlatma anlık olarak ResearchIR bilgisiyle beraber kameranın sistem durumunu bildirir. Yeşil renk kameranın sorunsuz olarak veri aktardığını gösterir. Ayrıca arka panelde bulunan LED aydınlatmalar ise kameranın anlık durumu hakkında bilgi verir.