ŞİRKET PROFİLİ

SENTEZ GROUP HAKKINDA

SENTEZ OPTİK ELEKTRONİK VE ENDÜSTRİYEL CİHAZLAR MÜH. TİC. LTD. Şirketi ile 1997 yılında çalışma hayatına başlayan şirketimiz , öncelikle Termal Kamera , Hassas laboratuvar terazileri ve nem tayin cihazları konusunda alanında lider olan FLIR , AND ve benzeri firmalar ile yola çıkmış ve zaman içerisinde bu markaları Türkiye’de başarı ile temsil ederek birçok kurum ve kuruluşa kazandırmıştır.

1997 yılından başlayarak her yıl artan bir grafikle satış rakamlarını yukarılara taşımıştır.Bunun doğal sonucu olarak Sentez Mühendislik ismi daha fazla duyulmaya başlanmıştır.

2000 yılında Termal Kameraların pazarda daha fazla kullanılmaya başlaması ile Elektrik – Mekanik – İzolasyon alanlarında ölçüm hizmeti veren SENTEZ IR Servis bölümü faaliyete geçmiştir.

Gelişen teknoloji ve artan uygulama alanlarına paralel olarak El tipi termal kameraların yanı sıra otomasyon , ar-ge , tıp , veterinerlik , bilimsel çalışmalar , gaz kaçakları , NDT ( tahribatsız muayene yöntemleri) ve daha birçok alanda kullanılmak üzere yeni modeller üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Bu gelişmeler sonucunda 2008 yılında SENTEZ TERMAL GÖRÜNTÜLEME ve ÖLÇÜM SİSTEMLERİ MÜH. TİC. LTD. Şirketi kurulmuş ve diğer şirketler ile birlikte grup şirketleri oluşturulmuştur.

2012 yılında şirket bünyesine OFIL SYSTEMS Corona kameralar‘ı da ekleyerek , iletim hatların ve ekipmanlarındaki gerilim deşarjlarını ve corona problemlerini tespit eden UV sistemlerin Türkiye’de satışına başlamıştır.

2013 yılı itibari ile SENTEZ ailesine EDEVIS , SPECTROGON , AUTOMATION TECHNOLOGY gibi alanında uzman markalarda katılmıştır.

Gelişen teknoloji ve artan ihtiyaçları karşılamak üzere SENTEZ GROUP bünyesinde kendini geliştiren bir firma olarak yoluna devam etmektedir.